Türkiye İçin Kritik Viraj, Pazar Günü !

Türkiye İçin Kritik Viraj, Pazar Günü !

Ukrayna ve İzlanda maçları için kadroya davet ettiği ve etmediği oyuncularla ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Direktörü Terim, özellikle Arda Turan hakkında konuşulan ve yazılan haberler konusunda sessiz kalarak, negatif geçeceği düşünülen durumu daha pozitif bir şekilde yönetti. Aslına bakıldığında da oynanacak iki maçlık yol öncesi, bu durumun Türkiye açısından daha olumlu sonuçlar doğuracağını söyleyebiliriz.

Dünya Kupası Avrupa Elemeleri 10 ve 11 Ekim’de oynanacak karşılaşmaların ardından Aralık Ayı’na kadar araya girecek. 3.maçla bu tarihi kapatacak olan Ülkeler, bu maçların sonunda avantajlı durumda olmak için ellerinden geleni yapacaklar ev 11 Ekim’in ardından hafta sonu liglere de kaldığımız yerden devam edeceğiz.

 

200TL 'ye kadar %100 bonus
Oyna

Türkiye A Milli Takım aday kadrosu açıklandığından beri gündemde olan, kadroya çağrılmayanlar konusu, dün Fatih Terim’in yaptığı basın toplantısının ardından spor basını için hala belirsizliğini korusa da, Terim’in göstermiş olduğu tavır maçlar öncesi takım adına oldukça olumlu oldu. Konuyla ilgili üstü kapalı bir açıklama yapan deneyimli teknik adam, basına malzeme konusunda da geri adım atarak, kendisinden bekleneni yapmamış oldu. Artık herkes bu iki maçtan alınacak skora göre yorumlarını yapacak.

Bu kez 9 Ekim’de takımlar 3.karşılaşmalarını oynamak için sahada olacaklar. I Grubu’nda Türkiye Ukrayna maçının ardından İzlanda’nın konuğu olacak. Konya’da oynanacak maçın durumu ve elde edilecek skorun psikolojik olarak yansımaları, çok yüksek ihtimalle İzlanda deplasmanına da etki edecektir. Olası bir mağlubiyet halinde İzlanda karşısında 3 puan durumu oldukça zora girer. Zaten İzlanda mücadelesi Ukrayna maçından çok daha zorlu geçeceğini bildiğimiz bir karşılaşma. Bundan bir süre önce Türkiye Avrupa Şampiyonası Elemelerine İzlanda deplasmanıyla başlamış ve şok bir yenilgi almıştı. Ardından Fatih terim bir kadro operasyonu yaparak; Türk Milli Takımının çehresini değiştirmiş ancak yine istediği sonuçları alamamıştı. O gruptan İzlanda’da finallere giden ülkeler arasında yer bulmuş ve Fransa’da da ciddi bir başarı elde etmişti. Bu başarı sadece oyun olarak değil, kendi içlerinde benimsedikleri ve inandıkları futbol biçimini anlatma konusunda da Ülke futbolu adına önemli bir gösterge olmuştu. Takımın şu anda teknik direktörlüğünü, esas mesleği dişçi olan Heimir Hallgrimsson yapıyor. Kendi evinde oynadığı karşılaşmalarda da seyircisiyle önemli bir bağı olan İzlanda’nın, ev sahibi olduğu karşılaşmalarda dikkate değer performanslar sergilediğini de belirtmek gerekiyor. Diğer maçlarda ise Ukrayna evinde Kosova’dan istediği skoru alır ve yoluna devam eder. Türkiye maçını deplasmanda oynayacakları için evinde kaybetmek istemeyeceklerdir. Aynı şekilde Hırvatistan’da Finlandiya deplasmanında ilk maçın etkilerine uygun bir şekilde hareket eder ve 3 puan için gerekli hamlelerini yapar.

futbol

D Grubu’nda ise Galler-Gürcistan, Moldova-İrlanda Cumhuriyeti ve Sırbistan-Avusturya maçları oynanacak. Galler haricinde yaklaşılmaması gereken maçlar topluluğu dersek, G Grubunun 9 Ekim’de çok zorlu maçlara sahne olacağını söyleyebiliriz. Bu grubun dinamiğini 2.maçların ardından oynanacak Sırbistan-Avusturya maçı çözecektir. 9 Ekim tarihinin son G Grubu’nda ise İsrail evinde Liechtenstein’ı, Arnavutluk İspanya’yı ve Makedonya’da İtalya’yı ağırlayacak. İspanya ve İtalya maçından çıkacak sonucun ardından, hem İspanya hem de İtalya oynayacakları karşılaşmaları kazanmak isteyeceklerdir. İtalya her ne kadar kolay bir deplasmana gidiyor olsa da, İspanya maçından alacağı mağlubiyet bu maçını zora sokabilir. İspanya ise fikstürünün zor olduğunun farkında ancak bu iki maçı geçebilecek güce de fazlasıyla sahipler. Bu 2 maçı olumlu şekilde sonuçlandırırlarsa, Rusya vizesini erkenden almış olacakları için, iki maça da hazır çıkacaklardır. Evinde oynayan İsrail’de rakibi karşısında avantajlı durumda bulunuyor. İlerleyen tarihte İtalya ve İspanya takımlarının puan kaybını bekleyip, Arnavutluk deplasmanına puan olarak daha iyi bir durumda giderlerse, yeni yıl öncesi avantaj sahibi olacaklar.

Dünya Kupası Elemelerinin bu hafta oynanacağı son tarihler ise 10-11 Ekim. A-B ve H Grubu’ndaki takımlar 3.karşılaşmalarına çıkacaklar. A Grubu’nda Hollanda evinde Fransa’yı ağırlayacak ve bu karşılaşma final niteliğinde olacak. Grubun iki favorisini karşı karşıya getirecek olan bu mücadele iki tarafa da oldukça yakın. Kadro ve oyun olarak Fransa her ne kadar önde de olsa, Portakalların uzun zamandır sükseli bir galibiyeti bulunmadığı için ve özellikle teknik direktör Dany Blind’e bu durum iyi geleceği için kazanmak isteyeceklerdir. Son Avrupa Şampiyonası’nı evinde geçiren Hollanda için mutlaka kazanılması gerekilen bir mücadele olacak. Grubun diğer maçlarında ise Belarus-Lüksemburg ve İsveç-Bulgaristan karşılaşmaları oynanacak. Bu iki maçta da ev sahibi takımların avantajından bahsedebiliriz. Belki biraz olsun Bulgaristan İsveç’i zorlayabilir ama o da İsveç’in baskısına dayanamayacaktır.

B Grubu 3.maçlarında ise Andorra-İsviçre, Faroe Adaları-Portekiz ve Letonya ile de Macaristan karşı karşıya gelecek. Portekiz ve Macarları bir kenara koyarsak, İsviçre bu tarihte galibiyete yakın olacaktır. Letonya’da kağıt üzerinde güçsüz olsa da, zaman zaman sürpriz sonuçlar alarak takımları zor durumda bıraktığını daha önce gördük. Türkiye’de yakın geçmişte Letonya karşısında beklemediği skoru almıştı. Portekiz cephesi ise, son Avrupa Şampiyonu unvanı ile başladığı bu grupta deplasman performansı bakımdan pek olumlu izlenimler vermedi. Bu yüzden bu maç üzerine iki kez düşünmekte fayda var. Belçika’nın bulunduğu H Grubu’nda bu kez Bosna Hersek evinde Güney Kıbrıs’ı ağırlıyor ve tabela avantajı her şekilde Bosna’dan yana olacak. Michael Skibbe’nin çalıştırdığı Yunanistan’da Estonya deplasmanına gidecek. Savunma konusunda ciddi sıkıntılar yaşayan Estonya’nın, Yunanistan karşısında da pek fazla bir varlık göstermesini beklemiyoruz. Olası bir galibiyet ya da beraberlik Estonya adına ciddi bir sürpriz olur. Favori Belçika’yı da Cebelitarık konuk ediyor. İlk maçında evinde Yunanistan’a 4 golle mağlup olan Ülke adına ve daha doğrusu oynadıkları oyun adına söylenebilecek fazla bir şey bulunmuyor. Bu grubun kadro olarak da en zayıf Ülkesi olan Cebelitarık’ın Belçika karşısında atacağı tek gol bile, kendileri adına önemli bir adım olacaktır.

500TL 'ye kadar %100 bonus
ŞİMDİ OYNA