Süper Lig Play Off Grupları

playoffSpor Toto Süper Lig iki maç hariç tamamlandı . Son hafta oluşan sonuçlardan sonra son düşen takım da Samsunspor oldu . Şimdi sıra Play-off maçlarında ve Play-off , iki farklı gruptan oluşacak . Ligi ilk dörtte bitiren takımlar şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi için mücadele ederken , 5 ile 8 . sıralarda yer alan takımlar Avrupa Ligi’ne katılmak için ter dökecekler . Dörtlü final mücadeleleri ikişer maç üzerinden her takım altı maç oynayacak ve sonucunda Şampiyon , Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi biletleri sahiplerini bulacak .   Lig sezonunu lider bitiren Galatasaray’ın  oynayacağı son maçın ardından takımların puanları net olarak belli olacak ve ardından gruplar için kura çekimleri yapılacak .  İlk maçlar 15 Nisan tarihinde oynanacak .

Play Off Sistemi Nasıl İşleyecek ?

Takımların 34 haftalık lig maratonunda aldıkları puanlar yarıya bölünecek ve gruplar bu puanlarla başlayacak .  Puanı buçuklu kalan takımın puanı tam sayıya tamamlanacak .  Her takım birbiriyle ikişer maç yapacak ve normal sezondaki gibi galibiyet 3 puan , beraberlik 1 puan şeklinde değerlendirilecek .

İlk maçlar 15 Nisan , ikinci maçlar 22 Nisan , üçüncü maçlar 29 Nisan , dördüncü maçlar 3 Mayıs , beşinci maçlar 6 Mayıs ve son maçlar 13 Mayıs tarihlerinde oynanacak .  Üst grubu 4. tamamlayan takım ile ikinci grubu 1. tamamlayan takım 20 Mayıs tarihinde Avrupa Ligi hakkı için tek maç yapacak ve play-off bu şekilde bitecek .

 

Süper Final Grubu 

1. Galatasaray
2. Fenerbahçe
3. Trabzonspor
4. Beşiktaş

Avrupa Ligi Grubu

5. Eskişehirspor
6. İstanbul BŞB
7. Sivasspor
8 . Bursaspor