Euro2012 Yarı Finaller

Euro-2012Euro2012’de yarı final heyecanı bu akşam oynanıcak olan Portekiz – İspanya ve yarık akşam oynanıcak olan Almanya – İtalya karşılaşmalarıyla devam ediyor. Sürprizlere açık olmayan bu seneki turnuvada, favori gösterilen takımların çoğu çeyrek final kapısını aralamıştı ve sonunda bu 4 Avrupa devi kozlarını yarı finalde paylaşıcaklar.

Şimdi bu maçlarda bizleri nelerin beklediğine kısaca bir bakalım:

Portekiz – İspanya

Son Avrupa ve Dünya şampiyonu olan İspanya kuşkusuz turnuvanın 1 numaralı favorisi durmunda. Takımın iskeletini oluşturan oyuncuların çok büyük bir bölümü Barcelona ve Real Madrid’ten olunca zaten favori olmamanız imkansız. Ama öte yandan Portekiz’de de dünya starı Christiano Ronaldo ve yanında Nani ve diğer yıldızların olması İspanya’nın işinin hiçte kolay olmuyacağının sinyallerini veriyor. Son iki maçta topla oynama oranı her nekadar yüksek olsada , gol pozisyonlarında vasatı aşamadı , özellikle Hırvatistan maçında zaman zaman ölüp ölüp dirilen İspanyollar , bu maça daha motive bir şekilde çıkmak zorunda. Bu maçın bizim için bir başka önemi ise hakemlerin Türk hakemlerden oluşuyo olması. Orta hakem Cüneyt Çakır’ın yönetiminde oynanacak mücadele nefesleri kesecek cinsten olacağa benziyor.

Almanya – İtalya

Avrupanın bu iki güçlü ismi adlarını tekrar bir yarı finale yazdırma başarısını gösterdiler. Özellikle Almanya bu kupada İspanya ile beraber en büyük favori durumunda. İtalya ise daha yeni bir kadro ile olmasına rağmen turnuva takımı olduklarını bir kez daha ispatlıyarak yine yarı finale kadar ulaştılar. Panzerler oynadıkları muhteşem takım oyunuyla sanki bir adım daha önde gibi gözüküyor. Gururumuz Mesut önderliğinde sahaya çıkacak olan Almanlarda çok etkili isimler var. Lahm , Mario Gomez ve Lukas Podolski gibi oyuncularla finale daha yakın. İtalyada ise yine yabana atılmıyacak isimler var , yaşlı kurt Pirlo ve çılgın çocuk Balotelli heran patlamaya hazır bir bomba gibiler.