4 Ekim Salı Tahminleri

Hafta içi olması sebebiyle oldukça kısır alt liglerde oluşan bir program yayınlandı . Özellikle kupa maçlarından oluşan bültende farklı liglerde mücadele eden takımların maçları daha iyi analiz edilmeli , kadro rotasyonları varsa eğer hesaba katılmalı ve İngiltere gibi maçın eksik olmadığı liglerde en son yaptığı maç zamanı ve takımın yorgun olma olaslığı göz önünde bulundurulmalıdır . Bu hafta İNTK kupasında bir maç ve İtalya 2. liginden bir maçın analizini yayınlıyoruz .

Vicenza – Varesa  ( İtalya Serie B )

Vicenza ligin başlarındaki tutukluğunu üzerinden atarak gol yollarındaki eksikliğini kapatmaya başladı . İki haftadır berabere kalmaları zorlu deplasman maçları yaptıklarından olduğu düşünülebilir. Ancak defansif anlamda hala çok eksiklikleri var  ve kolay goller yemeye devam ediyorlar .

Konuk takım Varesa ‘ da işler pek iyi gitmiyor . Şuan sıralamda 16. durumdalar ve sadece 6 puana sahipler .  Oynadığı deplasman maçlarında golle tanışamamaları hücum eksikliklerinin ne durumda olduğunu gözler önüne seriyor . Bu sıkıntılarını aşamazlarsa bu sene bir alt lige düşmeleri muhtemel gözüküyor .

Bu maç için Vicenza ne kadar çok üstün gözükmesede maçın sahasında oynanması ve rakibinin gol yollarındaki etkisizliği hesaba katıldığında bu maçı biraz zorlansada kazanacağı izlenimi veriyor .

Tahmin :  Vicenza Kazanır

 

Huddersfield – Bradford  ( Kupa )

İngiltere’de farklı liglerde mücadele eden iki takım kupa maçında karşı karşıya geliyor . Lig 1 ekiplerinden Huddersfield kendi ligine fırtına gibi başladı ve oynadığı 11 maçta yenilgi yüzü görmedi . Kupa maçı olması belki akılda soru işaretleri bırakabilir ancak yerel düzeyde bir çekişme olması maça iki takımında ciddiye alarak çıkacağını düşündürüyor .

Konuk takım Bradfor Lig 2 ekiplerinden ve durumları pek iyi görünmüyor . Oynadığı 11 maçta sadece 7 puan toplayabildiler ve ligin vasat takımları arasında yer alıyor . Ayrıca şuana kadar deplasmanda 3 puan ile tanışamamaları  bu maç için bize ipuçları veriyor .

Lig farkı olması ve ev sahibi takımın formu ,  misafir Bradford ‘ un formsuzluğu göz önünde tutulursa bu maçı Huddersfield rahat kazanacağı tahminini güçlendiriyor .

Tahmin : Huddersfield Kazanır