3 Mart Cumartesi Tahminleri

Borussia Dortmund – Mainz 

İç sahada fırtına gibi esen Dortmund geçen hafta Hannover’ i 3 -1 lik skoorla geçti ve puan farkını korumayı bildi .  Kendi sahasında çok seyirci avantajınıda yanına alan ekip misafirlerini eli boş göndermeyi biliyor .  Bu hafta bu maçın mutlak favorisi . Özellikle ofansif futboluyla gol bulmakta pek zorlanmıyorlar .

Misafir ekip Mainz ligde 11. sırada bulunuyor ve ligin orta sıra ekiplerinden . Deplasmanda pek iyi sonuçlar alamadığını eski maçlarını incelediğimizde görebliyoruz . Ev sahibine verilen maç sonucu oranı hiç tatmin edici değil bu yüzden ilk yarıda gol veya goller bulacağını düşündüğümden ilk yarı galibiyetine oynamayı düşünüyorum . Değişik kuponlarda 2.5 üstü oranıda değerlendirilebilir .

Tahmin : İlk Yarı B. Dortmund Kazanır

Juventus – Chievo 

Lige fırtına gibi başlayan Juve maç eksiğiyle şuan ikincii sırada bulunuyor . Geçen hafta lider Milan ile deplasmanda karşılaştı ve maçı berabere tamamlayarak 1 puan kazandı . İtalyan stilinden biraz uzaklaşarak ofansa dönük futbol kurgulamaları artık maçların seyir zevki yüksek olmasını sağlıyor .

Konuk takım Chievo İtalya Seri A ‘ da 10. sırada bulunuyor ve tehlike bölgesinden uzakta . Geçen hafta rakibi Cesena yı tek golle yenmeyi bildiler. Ancak bu hafta ligin en güçlü ve iyi top pynayan takımlarından Juventus karşısında puan veya puanlar almaları zor gibi gözüküyor .

Juventus ekibi bu maçı farklı kazanacağına inanıyorum . Direk oynamak verilen oran düşünüldüğünde mantıksız gözüküyor. Bu yüzden handikaplı 1 oynamak size daha çok kazandıracaktır .

Tahmin : Juventus ( H )

 

Bol Şanslar …